۵ دلیلی که نباید به تست دولپرهای خود اعتماد کنید

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

برنامه نویسی یک پروژه نرم افزاری کار آسانی نیست. این کار به زمان ، تلاش زیاد و نگرانی بیشتر برای بودجه نیاز دارد. بطور کلی افرادی که در صنعت IT کار میکنند همیشه به دنبال تکنینک و ترفندهایی هستند تا توسعه را هرچه سریعتر ، آسان تر و ارزان تر کنند. یکی از این تکنیک ها ادغام نقش در داخل یک تیم است ، به زبان ساده تر انتخاب چند وظیفه به جای متحمل کردن وظیفه به آنهاست. روی کاغذ شاید این ایده مناسب بنظر آید اما ؛ اگر دو نفر مهارت یکسانی دارند مثل برنامه نویسی ، پس چرا نمی توانند همان وظایف را انجام دهند؟

به همیین خاطر بسیاری از شرکت ها تمایل دارند که مرز بین مهندسین نرم افزار و نقش تستر QA را تار کنند. در حقیقت ، سپردن کل فرآیند تست نرم افزار به برنامه نویسان همانطور که بسیاری از ما تصور میکنیم کارساز نیست.

در این پست به شما میگوییم که چرا این روند کارساز نیست.

ادغام دولپر ها و تسترها

  • تیم QA مواردی فراتر از تست را انجام میدهد.

مسئولیت های یک بخش تضمین کیفیت بسیار فراتر از تست واقعی است. به غیر از این ، مهندسین QA روند تست را مستند میکنند و به منظور کشف مناسب ترین روش های رفع اشکال ، برای ایجاد پرونده تست ، مشارکت در برنامه ریزی پروژه و … مشاوره فنی ارائه می دهند. دامنه گسترده ای از وظایف تست کنندگان نرم افزار که مسئولیت آن را برعهده می گیرند. دلیل وجود تقسیم نقش در داخل تیم QA نیز است.

انتظار داشتن از مهندسان برای پوشش دادن این همه وظایف غیر واقعی است. آن وقتی دیگر برای غیر از کدنویسی ندارند.

  • توسعه نرم افزار در حال حاضر به اندازه چند وظیفه است.

از آنجا که ما با ذکر مسئولیت های QA شروع کرده ایم ، بیایید وظایف تیم مهندسی نرم افزار را نیز مرور کنیم. علاوه بر نوشتن کد که بیشترین روز کاری یک توسعه دهنده را می گیرد ، این افراد همچنین باید در برنامه ریزی استراتژیک شرکت کنند. مستندات پروژه را بنویسید ، با بروزرسانی های فن آوری همراه باشید ، به عنوان کارمند جدید در آنجا شرکت کنید ، از نزدیک با مدیران پروژه UI و UX کار کنید. کد را در تمامی واحدها تست کنید و در بعضی مواقع در جلسات با سرمایه گذاران یا مشتریان شرکت کنید. این کارها بسیار زیاد هستند و همانطور که می بینید ، در حال حاضر برخی فعالیت های تست نیز وجود دارد. بخاطر داشته باشید که مهندسی نرم افزار فعالیتی بسیار پیچیده است که می تواند ذهنیت فرد را طاقت فرسا کند و حتی منجر به خستگی برنامه نویس شود.

اضافه کار دولپرها با مواردی که مسئولیت اولیه آنها نیستند ، باعث کاهش بهره وری تیم میشوند و به هر حال این چیزی نیست که یک شرکت بخواهد.

  • دولپرها کدهای خود را با تعصب ناخواسته تست میکنند

عامل دیگری که بین توسعه دهندگان و مهندسین QA تمایز ایجاد میکند ، انگیزه است. این در حالی است که مهندسین نرم افزار بر روی کیفیت کد تمرکز میکنند اما تستر QA عملکرد برنامه را بررسی میکند. به عبارتی دیگر ، مهندسان نرم افزار معمولا از دیدگاه کافی و مناسبی برای بررسی محصول تولید خود ندارند ، این مورد یک خطر شغلی طلقی می شود. تست Bottom-up که توسط دولپرها نوشته شده است ، برای تشخیص مشکلات در کدها عالی هستند. اما در مورد بررسی های حیاتی که در دست کاربر قرار میگیرد ، چه می کنید؟ اگر میخواهید دیباگ شما موثر ، کارآمد و همه جانبه باشد ، اطمینان حاصل کنید که یک جفت چشم دیگه برای نسخه ی آینده خود دارید.

  • QA انجام شده توسط دولپر باعث افزایش زمان جهت ارائه برنامه به بازار هدف می شود.

اگر میخواهید فرآیند تضمین کیفیت را بطور کامل به دست دولپرهای خود بسپارید ، آماده به تعویق انداختن زمان عرضه محصول نرم افزاریتان به بازار باشید. همانطور که در بالا هم گفتیم ، مسئولیت تیم QA خیلی فراتر از آن چیزیست که فکر میکنید.

این بدان معناست که برای اجرای آن در سطوح مناسب ، توسعه دهندگان بدلیل بررسی کیفیت ، اجرای کد را متوقف کنند. تست مستندات ، گزارش دهی ، تصمیمات استراتژیک در مورد رفع مشکلات و متناسب سازی محصول با نیازهای بازار زمان زیادی صرف می شود. از آنجا که شما بخشهای جداگانه ای برای مراقبت از همه ی موارد بطور همزمان ندارید ، آنها فقط می توانند یکی پس از دیگری انجام شوند.

  • روند توسعه نرم افزار ممکن است به هم ریخته و شلوغ شود.

بخش تضمین کیفیت یک مکانیزم تکاملی جداگانه در صنعت توسعه نرم افزار است. سالها پیش یک همچنین تیم هایی موسوم به نرم افزار وجود نداشتند. فقط گروهی برای جمع آوری ایده آل های خود جمع شده بودند و اگر شرایط خوب پیش میرفت ممکن بود چیزی قابل استفاده ایجاد شود.

فقط با گذشت زمان و از طریق یک تجربه منفی ، برنامه نویسان متوجه شدند که تقسیم نقش بسیار منطقی است. به سابقه ما اعتماد کنید ، شرکت ها نه تنها مهندسان نرم افزار بلکه بسیاری از متخصصان را با عناوین مختلف با یک دلیل خوب استخدام می کنند.

توسعه نرم افزار یک اکوسیستم چند لایه با قوانین و مقررات خود است و برای حفظ آن تلاش می شود. هرگونه سردرگمی بر مسئولیت های هم تیمی ها ، پیامدهای ناگواری برای پروژه به همراه دارد.

خلاصه …

توسعه نرم افزار ماهیت پیچیده ای دارد. بنابراین به هم ریختن نقش های تیمی به معنای به خطر انداختن آینده پروژه شما است. تضمین کیفیت تنها راه تشخیص این است که نرم افزار نه تنها از نظر فنی بلکه به منظر استفاده در زندگی واقعی کار کند.

خب اگر تجربه شما با ما تفاوت دارد ، ما خوشحال می شویم تا تجربه های شما را بشنویم. با ما در ارتباط باشید

 

مشاوره رایگان
0991-1001037
#تست_اپ
#آموزش_تست_اپلیکیشن
#آموزش_تست_نرم_افزار
#تست_اپلیکیشن
#تست_نرم_افزار
#تست_اپ_اندروید
#تست_اپ_آی_او_اس
#تست_وب_سایت
#تست_نرم_افزار_موبایل
#تستر_کینگ
#تسترکینگ
#تست_سایت
#تست_وبسایت
#تست_وب_سایت
#محمدعماد
#راهکارهای_تست
#سناریو_تست
#برنامه_نویسی
#کد_نویسی
#دولپر
#برنامه_نویس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *