۱۱ راهکار موثر برای تست برنامه های موبایل (۲)

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
 • انواع مختلف استراتژی های کارآمد تست برنامه های تلفن همراه کدام اند؟

در اینجا انواع مختلف استراتژی های تست را بررسی میکنیم که برای دستیابی به یک محصول باکیفیت خوب باید چه بخش هایی از سند استراتژی تست برنامه های تلفن همراه ، همراه شما باشد.

 • Cross-Platform Testing : انواع مختلفی از سیستم عامل های تلفن همراه در بازار موجود است. اصلی ترین آنها اندروید و IOS است. برنامه ریزی برای تست برنامه های تلفن همراه در همه ی سیستتم عامل ها ضروری است تا اطمینان حاصل شود که برنامه مطابق آنچه انتظار داریم در همه ی سیستم عامل ها کار کند.

اکثر برنامه ها یک کد جداگانه برای اندروید و IOS دارند. از این رو مهم است برای پیدا کردن هرگونه مشکل در برنامه Cross-Platform Testing را انجام دهیم.

 • Functionality Testing

تست اصلی باید مربوط به عملکرد برنامه ای باشد که در حال توسعه آن هستیم. تست کامل عملکرد ها در داخل و خارج بسیار مهم است. برای اطمینان از عدم وجود عملکرد دربرنامه و یا جریان شکسته ، هر جریان برنامه باید تست شود.

 • Type of application
  عمدتا 3 نوع برنامه موبایلی داریم :
  – Native application : آنهایی که بطور اختصاصی برای سیستم عامل اندروید و IOS ساخته شده اند.
  – Mobile Web application : برنامه هایی مبتنی بر مرورگر های موجود بر روی تلفن همراه
  – Hybrid : ترکیبی از دو مورد بالا است.
  در حالی که برای تست برنامه ریزی میکنید ، برای اطمینان از ثبات و عملکرد به پوشش مناسب برای هر سه نوع برنامه نیاز است.

 • UI and UX testing
  UI و UX موارد بعدی هستند که باید برای نداشتن هیچگونه مشکلی برایشان برنامه ریزی کنید.
  UI همان چیزی است که کاربر می بیند و نحوه تعامل آنها با برنامه شماست. UI باید بگونه ای طراحی شود که درک و پیمایش از طریق برنامه برای همه دسته کاربران یکی باشد.
  به همین ترتیب برای UX نیز پیمایش بین صفحات و زمان لازم برای تولید گزارش های خروجی مطابق برنامه باید از پیش در SLA تعریف شده باشد.
  با وجود برنامه های متعدد تلفن همراه که در بازار موجود دارد ، اگر مصرف کننده یا کابر نهایی آن را دوست نداشته باشد ، ممکن است برنامه شما فرصت دیگری پیدا نکند.
 • Backend Testing
  تست backend برای اطمینان از ذخیره شدن داده ها در مکان های مناسب و در قالب مناسب انجام می شود. در طول تست ، باید مطمئن شویم که داده های وارد شده توسط کاربر به درستی در برابر مشخصات مناسب ذخیره می شود. همچنین باید به راحتی قابل بازیابی باشد. این تست نیز شامل بررسی مکان های مختلف ذخیره داده ها و انعکاس داده ها در برنامه و انجام درست آنهاست. ذخیره و بازیابی مشخصات کاربری نیز یکی دیگر از موارد مهم در استفاده از تست backend می باشد.
 • Network compatibility Testing

  برنامه های تلفن همراه با توجه به میزان قدرت اینترنت رفتار میکنند. در این حالت ، تست سازگاری شبکه نیز باید در استراتژی تست شما گنجانده شود. این تست شامل تست برنامه بر روی تنظیمات مختلف شبکه (داده ها – Wifi) است. قدرت سیگنال ، پهنای باند مختلف و سپس اندازه گیری TPS که ببینید ایا در SLA تعریف شده است یا خیر؟!
 • Storage Testing
  تست فضای ذخیره سازی اخیرا به بخش مهمی از استراتژی تست برنامه های تلفن همراه تبدیل شده است ؛ با توجه به افزایش تعداد برنامه های در حال استفاده و فضای محدود برای استفاده از برنامه ها. مردم به دانلود برنامه هایی که فضای زیادی یا داده های زیادی برای استفاده نیاز دارند ، تمایلی ندارند. بنابراین مهمه که این پارامترها را برای پذیرش بهتر کاربران نهایی بررسی و اصلاح کنید.
مشاوره رایگان
0991-1001037
#تست_اپ
#آموزش_تست_اپلیکیشن
#آموزش_تست_نرم_افزار
#تست_اپلیکیشن
#تست_نرم_افزار
#تست_اپ_اندروید
#تست_اپ_آی_او_اس
#تست_وب_سایت
#تست_نرم_افزار_موبایل
#تستر_کینگ
#تسترکینگ
#تست_سایت
#تست_وبسایت
#تست_وب_سایت
#محمدعماد
#راهکارهای_تست
#سناریو_تست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *