چرا باید تستر نرم افزار شویم؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

از خودتان پرسید که چرا میخواهید تستر نرم افزار شوید؟ به عنوان مثال میتوانستید یک توسعه دهنده ی نرم افزار باشید. آنها بطور کلی دستمزد بهتری دارند و با این کار اعتبار تمام برنامه های که کار کردند را برای خود بدست می آورند. البته در نظر داشته باشید که آنها هسته اصلی پروژه، افرادی خلاق و هر کلمه ای برای توصیف بهترین افراد جهان هستند. با این حال شمایی که دارید این پست را مطالعه میکنید یا تستر نرم افزار هستید یا قصد دارید باشید. خب چرا؟؟؟

بخاطر اینکه …

شمایی که تستر نرم افزار باشید به محصول نهایی اهمیت میدهید. شما میدانید که باید کاری انجام دهید بدون زرق و برق و پراکندگی اضافه ای باشد. صادقانه بگم، وضعیتی که به شما گفتم در برخی شرکت ها به همین شکل است، اما خب الان به اقلیت ممکن رسیده است. اکثر سازمان های موفق ارزش یک تستر نرم افزار را به خوبی درک میکنند. تستر نرم افزار کار شما را کمی راحت تر میکند اما چنین عقیده ای هنوز بین افراد به خوبی گسترش نیفتاده است.

پس چرا مشاغل بزرگ و هوشمند رویکرد های خود را از تسترهای نرم افزار و توسعه دهندگان تغییر داده اند؟

کارشناس تست نرم افزار

  • از اینکه توسعه دهندگان نرم افزار قهرمان نرم افزار هستند پوشیدنی نیست. اما تسترهای نرم افزار قهرمان هایی هستند که بیزینس شما را از خراب شدن کلی آن نجات میدهند. به دلیل اشتباهات احتمالی، توسعه دهندگان منجر به ضرر های هنگفت مالی و شهرت بد میشوند. به نظر شما اگر اشکالی را پیدا کردید که باعث جلوگیری از منفجر شدن موشک فضایی که قرار است برای کاوش به مریخ برود شود، قهرمان داستان آن وقت کیست؟ یا یک مثال کوچکتر اینکه اطلاعات کارت اعتباری کاربر برنامه شما بخاطر کسب و کار شما در دسترس عموم قرار گیرد.
  • توسعه دهندگان آدم های خلاقی هستند و پشت، یک راه حل و یا یک کار موفق هستند. آیا تسترهای نرم افزار خلاق نیستند؟ میتوانید این مثال را تصور کنید که کاربر نهایی ممکن است هر راهی را با توجه به همه ی شرایط و متغییرها طی کند. به نظر شما پیدا کردن بیش از صدتا راه برای تست برنامه ها چقدر میتواند دشوار باشد.
  • برای کسانی که تازه میخواهند تستر نرم افزار شوند راهشان هموار تر از برنامه نویسان است. برای تسترهای نرم افزار لازم نیست که حتما کد نویسی بلد باشید که این یک پوئن مثبت به حساب میاد. این به این معنی نیست که هر دو مدل تست نرم افزار یعنی تست دستی و تست اتومات نیازی به دانش برنامه نویسی نیست، خیر! در واقع برای انجام تست اتومات نیاز است تا زبان برنامه نویسی را بلد باشید تا برای نوشتن اسکریپت های تستی از آن استفاده کرد.

در آخر

اگر تستر نرم افزار با هوشی باشید، اعتبار، احترام و فرصت های مالی و شغلی متعددی را دریافت خواهید کرد و کارهای مورد علاقه خود را انجام میدهید و در آنها عالی میشوید. بعد از مدتی هم تبدیل به یک مدیر پروژه میشوید. میتوانید مستقل کار کنید و خدمات مشاوره ای از بابت تضمین کیفیت ارائه دهید. پس دنیا مال شماست! فرصت تستر شدن را از دست ندهید!

 

با ما در ارتباط باشید!

0991-1001037

#تست_اپ
#تست_اپلیکیشن_اندروید
#تست_نرم_افزار_اندروید

#تست_اپلیکیشن
#تست_نرم_افزار_موبایل
#تست_اپ_اندروید
#تست_وب_سایت
#تسترکینگ
#تست_سایت
#کارشناس_تست_نرم_افزار
#شرکت_تست_نرم_افزار_در_ایران
#آموزش_تست_نرم_افزار
#فیلم_آموزش_تست_نرم_افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *