هزینه تست نرم افزارها چقدره؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

قبل از صحبت در مورد موضوع عنوان شده ، جا داره سال جدید رو به همگی شما تبریک بگم ، ایشالا که سال بسیار خوبی رو داشته باشید ، سرشار از انرژی و حال خوب.

کاربر ها از دید ما پادشاه هستند ؛ اونها تصمیم میگیرند که برنامه شما ابتکاری جدیدیست یا خیر؟! با این حال ، اگر واقع بینانه به آن نگاه کنیم ، بررسی هایی که کاربران میکنند هرچند بد ، موردی اجتناب ناپذیری است.

اما درسته! ما میتوانیم از خشونت یوزرهای شما در مارکت های دانلود بازی و برنامه ها جلوگیری کنیم تا رتبه ی برنامه شما رو از 4 ستاره به پایین سوق نده و برای موفقیت برنامه شما کارهایی بکنیم. اما میپرسید چطور؟! صبر کنید 😊

درسته که هیچ کس کیفیت برنامه رو به خطر نمی اندازه. اما اغلب افراد برنامه نویسی برنامه چشم بسته ، کیفیت اون رو تایید میکنند. این اعتماد به نفس بیش از حد میتونه برای پایداری یک برنامه فاجعه بار باشه.

توسعه و برنامه نویسی یک برنامه ممکنه برای شما هزینه زیادی برای شما نداشته باشد ، اما اون چیزی که کاربر به دنبالشه کیفیت و کیفیت همراه با قیمت اون هست و نمی شه اونها رو کنار گذاشت.

یک عادت عادی وجود داره که شرکت های توسعه دهنده نرم افزارها علاقه ی زیادی به انجام تست دستی دارند. بررسی عملکردهای برنامه خیلی مورد نیاز است ، عوامل دیگری هم وجود دارد که نیاز به تایید، قبل از انتشار دارند.

تست چطور میتونه به کیفیت یک برنامه کمک بکنه ؟ چه جنبه هایی باید داشته باشه و اون جنبه ها چیا هستند؟

چه تست هایی میتونه کیفیت یک برنامه رو تایید کنه؟

حدود 2.9 میلون برنامه ( الانی که دارید این پست رو میخونید همچنان در حال زیاد شدنه ) در فروشگاه گوگل پلی ، 1.96 در اپ استور وجود داره. برای برتری شما و رقابت بین دیگر اپ ها باید دست به یک کیفیت بی نظیر بزنید و این موردی که تست ، چراغش روشن میشه!

Performance : میخواید برنامتون رو از لحاظ پایداری ، مقیاس پذیری ، سرعت و پاسخگویی اون تحت بارهای مختلف بررسی کنید؟ خب این تست مختص همینه!!!!

Functionality : عملکرد برنامه باید قبل از انتشار اون بررسی بشه و نیاز داره که قبلش تایید بشه! خب این تست بشه میتونه کمک شایانی به شما بکنه. این تست به اعتبار سنجی عملکرد نرم افزارها کمک میکنه.

Security : شما در عصری زندگی میکنید که نقض موارد معمول شده ، برای جلوگیری از ضرر و زیان میلیونی و شهرتی که در نتیجه چندین سال تلاش زیاد بدست اومده رو ، باید تمام خطاهای امنیتی اون رو رفع کنید. با اضافه کردن یک مورد امنیتی به نرم افزار خود ، میتونید پیوند های ضعیف رو در برنامه جستجو و اصلاح کنید.

Compatibility : مقدار غیر قابل شماری از دستگاه ها با اندازه صفحه نمایش متنوع ، سیستم عامل ها ، مرورگر ها و … وجود داره تا مطمئن بشید که نرم افزار شما همانطور که تصور کردید ، کار میکنه و سازگاری اون رو هم باید تایید کنید.

Installation testing : سیستم نرم افزای اجزای مختلفی داره ، برای اینکه مطمئن بشید که برنامه در دستگاه ها و انواع مختلفی از نسخه های سیستم عامل ها کار میکند یا خیر ، باید این تست رو انجام بدید.

Localization : آیا شما با نرم افزار ها مطابق با رفتارهای فرهنگی مردم در سراسر جهان رفتار میکنید؟ با این تست میتونید این مورد رو بررسی کنید

Beta testing : نرم افزار قبل از انتشار باید در محیط واقعی مورد تست قرار بگیرد تا مطمئن بشید که یک محصول قوی به بازار عرضه خواهید کرد. تست بتا نام فرآیندی است که در آن نرم افزار در یک محیط بسته ای از کاربران در معرض دید و تست قرار میگیره تا بازخورد کاربر دز زمان واقعی ثبت شود.

Usability : برنامه شما میبایست کاربرد پذیر برای کاربر باشد و میبایست قابلیت برنامه را بررسی و تست کرد.

هزینه تست بیشتر از هزینه برنامه نویسیه ؟؟؟

هزینه ساخت برنامه ها معمولا از 2000 دلار تا 10000 دلار بر اساس پیچیدگی اون برآورد میشوند. هنگامی که میخواهید اون رو تست کنید باید با ارزش اون اپ و با توجه به جدول آن و نسبت به هزینه توسعه اون برآورد قیمتی برای تست بدست آورد. اگر بعد از برنامه نویسی یک پایان شل برای برنامه خود داشته باشد ، میتونه چهره شرکت شما رو لکه دار کنه و یکبار برای همیشه به تجارت شما پایان بده. بنابراین نمی توانیم هزینه کنترل کیفیت یک نرم افزار رو سنجید و حتی اگر در طولانی مدت بالاتر از هزینه توسعه باشد

برنامه من بطور 100 % تست شده چرا باید اون رو به واحد QA ارجاع بدم؟

  • تست 100 % نرم افزار به معنای این نیست که میتونه 100 % براتون تست کنه!
  • تستر های نرم افزار از دید یک کاربر تست میکنند. سازندگان برنامه همیشه همونطوری با برنامشون کار میکنند که کدش رو زدند.
  • تستر ها از تست های منفی استفاده میکنند که اشکالات زیادی رو پیدا کنند.
  • تستر ها دامنه تخصصی خاصی رو دارند که به وضوح میدونند که کاربران به دنبال چه چیزی هستند.
  • تستر ها تمام خلاقیت خود را در تست عملکرد و ایجاد سناریو های مختلف بکار می گیرند
  • تستر ها سوالات زیادی راجع به نیاز ها میپرسند تا بتوانند مسائل مربوط به نیاز رو پیدا کنند.
  • تستر ها میدونند که روند تست میتونه تکراری باشه و ذهنیت آنها بر اساس موارد واضح بنا و آماده شده است
  • تستر ها برای پیدا کردن باگ ها سختگیرانه عمل میکنند

هزینه تست برنامه شما چقدر میشه؟

هزینه یابی به عوامل مختلفی بستگی داره. به همین دلیل هست که بسیاری ، در تخمین هزینه تست نرم افزار در تاریکی قرار دارند.

در تلاش هستیم که یک ماشین حساب برای محاسبه ی تخمینی هزینه ی تست ایجاد کنیم تا شما رو از این سردرگمی خارج کنیم ، بر اساس اون میزان هزینه ، زمان تست برای شما محاسبه خواهد شد. در حال حاضر میتونید از طریق واتساپ مجموعه با کارشناسان ما در واحد پشتیبانی ، هزینه تست برنامه خودتان را بپرسید.

کلام آخر …

برای داشتن یک رابطه ی طولانی مدت با مشتری ها شفافیت و کارایی ، کلید های اون هستند. بدین منظور هم ما دائما در تلاش هستیم نوآوری های جدیدی در سیستم اصلی خود ایجاد کنیم. در حال توسعه سایت هستیم و ایجاد این ماشین حساب محاسبه ی تست برای ما کمی زمان بر هست اما میتونید با کارشناسان ما در واتساپ هزینه تست برنامه خود را بپرسید.

 

با ما در ارتباط باشید!
0991-1001037
#تست_اپ
#آموزش_تست_اپلیکیشن
#آموزش_تست_نرم_افزار
#تست_اپلیکیشن_اندروید
#تست_اپلیکیشن_موبایل
#تست_نرم_افزار_موبایل
#تست_برنامه_های_اندروید
#تست_اپ_اندروید
#تست_اپ_آی_او_اس
#تست_وب_سایت
#تست_خودکار_نرم_افزار
#تست_بار_نرم_افزار
#تستر_کینگ
#تسترکینگ
#تست_سایت
#تست_وبسایت
#سناریو_تست
#تست_اتومات
#هزینه_تست_نرم_افزار
#تست_سرعت
#تست_امنیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *