غول های فناوری نرم افزارهای خود را چگونه تست می کنند؟ – بخش اول

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

تیم ها و سازمانهایی که به دنبال جدی گرفتن و یا بهبودی بیشتر و در تلاش برای تست نرم افزار خود هستند ، می توانند با دیدن چگونگی سازماندهی ” Big Boy ” برای فعالیت های تست و تضمین کیفیت خود چیزی یاد بگیرند. کاملا منطقی است که شرکتهایی مانند گوگل ، مایکروسافت و آمازون بدون توجه مناسب به کیفیت محصولاتی که در دنیا عرضه میکنند ، به اندازه موفقیت خود موفق نخواهند شد. اما نگاهی به این غول های نرم افزاری نشان می دهد که هیچ دستورالعمل واحدی برای موفقیت وجود ندارد. در اینجا چگونگی سازماندهی QA از پنج شرکت شناخته شده فناوری در جهان آورده شده است و میتوانید شما از آنها بیاموزید.

گوگل ؛ جست و جوی بهترین روشها

تستر کینگ

پرکاربردترین موتور جستوجوگر جهان چگونه تست های خود را سازمان می دهد؟ این مورد به تیم و محصول بستگی دارد. به عنوان مثال تیم مسئول موتور جستوجوی گوگل را در یک چارچوب تست بزرگ و دقیق حفظ میکند. از آنجا که جستوجو شغل اصلی گوگل است ، تیم میخواهد اطمینان حاصل کند که بطور مداوم بالاترین کیفیت ممکن را ارائه میدهد و هیچ کاری از بین نمی رود.

برای این منظور ، گوگل یک فرآیند تست چهار مرحله ای برای تغییر در موتور جستوجو بکار میگیرد که شامل:

  • تست توسط تسترهای داخلی و اختصاصی (کارمندان گوگل)
  • تست بیشتر بر روی یک اجتماع بزرگتر
  • “Dogfooding” که شامل کارمندان گول برای استفاده روزمره از این محصول است.
  • تست بتا ، که شامل انتشار محصول برای گروه کوچکی از کاربران نهایی است.

تستر کینگ

حتی اگر به نظر میرسد این فرآیند یک تست جامد است ، مدیر سابق گوگل در ویدئویی توضیح میدهد که جای پیشرفت وجود دارد اما دلیل آنکه پیشرفت را نمبینیم ارتباط بین مراحل مختلف و افراد مسئول انهاست که بهینه نیستند که این امر موجب تست هر دوبار آنها میشود.

اما تیم های مسئول محصولات گوگل که از فعالیت های اصلی شرکت فاصله بیشتری دارند ، روند QA بسیار سخت تری پیش رو دارند.در برخی موارد ، تنها تست توسط توسعه دهنده آن محصول انجام میشود و هیچ تست کننده اختصاصی تستی را انجام نمیدهد.

تستر کینگ

درهر صورت ، گوگل تست را جدی میگیرد ، در واقع ، حقوق تست کنندگان و توسعه دهندگان برابر است ، این موضوع چیزی است که همه جا نمی بینید.

ادامه این جزئیات تست رو میتوانید در وبلاگ google testing مشاهده کنید.

مشاوره رایگان
0991-1001037
#تست_اپ
#آموزش_تست_اپلیکیشن
#تست_اپلیکیشن
#تست_نرم_افزار
#تست_اپ_اندروید
#تست_اپ_آی_او_اس
#تست_وب_سایت
#تست_نرم_افزار_موبایل
#تستر_کینگ
#تسترکینگ
#تست_سایت
#تست_وبسایت
#تست_وب_سایت
#محمدعماد
#تست_گوگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *