غول های فناوری نرم افزارهای خود را چگونه تست می کنند؟ – بخش دوم

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

فیسبوک : تست دولپر محور

فیسبوک به هیچ وجه تستر اختصاصی استخادم نمیکند. در عوض ، غول شبکه های اجتماعی برای تست کار خود به توسعه دهندگان خود اعتماد میکند ، در حالی این کار در گذشته به صورت دستی انجام میشد. امروز فیسبوک طیف گسترده ای از راه حل های تست خودکار را بکار میگیرد. از ابزار phpunit برای تست واحد back end ، از ابزار water برای تست end to end استفاده میکنند.

تستر کینگ

فیسبوک مانند گوگل برای اطمینان از قابل استفاده بودن از نرم افزار خود از dogfooding استفاده میکند.

فیسبوک میداند که مشکلات قابل توجهی در روند تست خود وجود دارد ، اما بجای تلاش زیاد برای بهبود ، این اشکالات را به سادگی میپذیرند. زیرا همانطور که میگویند ” برنامه های رسانه های اجتماعی ضروری نیستند” همچنین تمرکز کمتر بر روی تست به معنای در دسترس بودن منابع بیشتر برای تمرکز بر روی چیزهای باارزش دیگری است.

تستر کینگ

فیسبوک به جای تست نرم افزار خود تمایل دارد تا از نسخه های “canary” و یک استراتژی گسترش سریع برای تست اصلاحات ، بروزرسانی ها و ویژگی های جدید در تولید استفاده کند. به عنوان مثال : ویژگی های جدید ممکن است فقط در درصد کمی از کل کاربران در دسترس باشد. با ردیابی کردن کسانی که از ویژگی ها استفاده میکنند و بازخوردهایی دریافت میکنند ، شرکت تصمیم میگیرد که قابلیت گسترش را افزایش دهد یا ویژگی را غیرفعال کند ، یا آن را بهبود ببخشد یا بطور کل آن را کنار بگذارد.

آمازون : استقرار حرف اول را میزند

تستر کینگ

آمازون مانند فیسبوک نیز زیر ساخت QA زیادی ندارد. حتی گفته شده است آمازون برای حرفه QA ارزش قائل نیست. نسبت آن در حدود یک مهندس تست به هفت توسعه دهنده نشان داده است که مشخصاً تست به عنوان یک فعالیت اساسی در آمازون محسوب نمیشود. گرچه خود شرکت دیدگاه دیگری در این باره دارد. نسبت تست کنندگان به توسعه دهندگان یک متغییر خروجی است نه یک متغییر ورودی.

به عبارتی دیگر ، به محض اینکه متوجه کاهش درآمد خود میشود و متوجه آن میشود که مشتریان بدلیل ناهنجاری ها از سایت فاصله میگیرند ، آمازون تلاش خود را برای تست افزایش میابد.

احساس شرکت آمازون این است که فرآیند توسعه و استقرار آن بسیار بالغ است که نیازی به تلاش دقیق و گسترده تست نیست.

 

مشاوره رایگان
0991-1001037
#تست_اپ
#آموزش_تست_اپلیکیشن
#تست_اپلیکیشن
#تست_نرم_افزار
#تست_اپ_اندروید
#تست_اپ_آی_او_اس
#تست_وب_سایت
#تست_نرم_افزار_موبایل
#تستر_کینگ
#تسترکینگ
#تست_سایت
#تست_وبسایت
#تست_وب_سایت
#محمدعماد
#تست_فیسبوک
#تست_آمازون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *