تست وب سایت – قسمت اول

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
تستر کینگ

10 روش از تست های موثر بر روی وب سایت

توسعه یک وب سایت بسیار پیچیده است. از تعیین هدف ، طراحی تا مشخص کردن راه هایی که کاربر آن را پرداخت کند ، توسعه وب سایت به تلاش های زیادی نیاز دارد. اما ، اگر این وب سایت صرفاُ ساخته شده باشد و هیچ اطمینانی از درست کار کردن عملکردهای آن نداشته باشیم ، عملا همه ی تلاش های ما بی نتیجه است.

تست وب سایت یک گام مهم است که اطمینان حاصل کنیم عملکردهای مورد نیاز وجود دارند و میتواند کاربران خود را راضی نگه دارند ، همچنین نیز باید در مورد کیفیت و استفاده از آن نیز مطمئن شویم.

تستر کینگ

تست سایت همانند تولید وب سایت به توجه کامل تسترها نیاز دارد.

در این پست می خواهیم تکنیک های متداولی که برای تست یک وب سایت بکار میگیرند را برای شما شرح دهیم.

  • Compatibility With Different Browsers

سازگاری با مرورگرهای مختلف : این تست برای این انجام میشود تا مطمئن شویم که آیا سایت ما در تمامی مرورگرهای مختلف به نمایش در می آیند و اینکه سایت ما از پسوند های خاصی که برای مرورگر تعریف شده است پشتیبانی میکند یا خیر؟ همچنین نیز باید بررسی کنیم که سیستم عامل های مهم مثل windows و mac و linux و … قادر به پشتیبانی از آن هستند یا خیر؟

تستر کینگ

  • Page Display

صفحه نمایش : تست محصول در این ویژگی در تایید هرگونه نمایش نادرست صفحات ، پیام های خطا زمان اجرا ، زمان ضعیف بارگیری یک صفحه ، پیوند لینک مرده یا خطای اندازه قلم کمک می کند. انجام این تست سبب شناسایی سریع و اصلاح خطاها می شود.

  • Session Expiry

این مورد در تست وب سایت شامل پارامترهایی مانند مدت زمان انجام آن ، مدت ذخیره آن و … می باشد. تست این ویژگی برای مطمئن شدن از حداکثر امنیت اطلاعات کاربران مثل جزئیات حساب بانکی ، گذرواژه و … میباشد.

تستر کینگ

  • Usability

زمانی که شما یک وب سایتی دارید ، مطمئن شوید که حتما سایت شما برای کاربران مفید است. این تست را انجام دهید که ناوبری سایت شما ضعیف نباشد . به قسمت فروشگاه سایت و یا جاهای دیگر سایت سر بزنید و خودتون رو جای کاربر قرار بدید ، ببنید که به راحتی از سایت استفاده میکنید یا خیر؟!

در پست بعد ادامه این تکنیک ها را خواهیم گفت.

 

مشاوره رایگان
0991-1001037
#تست_اپ
#آموزش_تست_اپلیکیشن
#تست_اپلیکیشن
#تست_نرم_افزار
#تست_اپ_اندروید
#تست_اپ_آی_او_اس
#تست_وب_سایت
#تست_نرم_افزار_موبایل
#تستر_کینگ
#تسترکینگ
#تست_سایت
#تست_وبسایت
#تست_وب_سایت
#ارور
#تکنیک
#تکنیک_مهم
#چگونه_وب_سایت_را_تست_کنیم
#انوع_تکنیک
#software_test

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *