تست سیستم(System Testing) چیست؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

تست سیستم یعنی تست سیستم به طور کلی. تمام ماژول ها / مؤلفه ها به منظور بررسی اینکه آیا سیستم مطابق آنچه پیش بینی شده است کار می کند ، یکپارچه شده است.تست سیستم بعد از تست یکپارچه سازی انجام می شود. این نقش مهمی در ارائه محصول با کیفیت بالا دارد.

تستر کینگ

تست سیستم تست جعبه سیاه می باشد.

در حقیقت تست سیستم زیر مجموعه ی تست جعبه سیاه می باشد.

برای روشن تر شدن مفهوم تست سیستم به مثال زیر توجه کنید:

تستر کینگ

یک سازنده اتومبیل، خودرو را به عنوان یک خودرو کامل تولید نمی کند. هر یک از اجزای خودرو به صورت جداگانه تولید می شوند ، مانند صندلی ها ، فرمان ، آینه ،کابل ، موتور خودرو ، چرخ ها و غیره. پس از تولید هر مورد ، به طور مستقل آزمایش می شود که آیا به روشی که قرار است کار کند کار می کند یا نه؟ که این مورد مصداق تست واحد می باشد.

تستر کینگ

حال ، هنگامی که هر قسمت با قسمت دیگری مونتاژ می شود ، آن مجموعه مونتاژ شده بررسی می شود که مونتاژ هیچ گونه عارضه جانبی برای عملکرد هر مؤلفه نداشته باشد.
این بخش از تست عملکرد را تست یکپارچگی می گویند.

تستر کینگ

زمانی که تمام قطعات مونتاژ شد، ماشین آماده ی عرضه نمی باشد چرا که ماشین آماده ی استفاده نیست و باید از نظر جنبه های مختلف مورد بررسی قرار بگیرد.
برای مثال می بایست عملکرد ماشین در انواع جاده های خاکی، آسفالت و… تست شود و یا عملکرد ماشین روی انواع شیب سطوح شیب دار و مستقیم تست شود و یا عملکرد ماشین بعد از طی مسافت 20000 کیلومتری چک شود. همه ی مواردی که به آن اشاره شد به آن تست سیستم گفته می شود.

 

مشاوره رایگان
0991-1001037

 

#تست_اپ
#آموزش_تست_اپلیکیشن
#تست_اپلیکیشن
#تست_نرم_افزار
#تست_اپ_اندروید
#تست_اپ_آی_او_اس
#تست_وب_سایت
#تست_سیستم
#system_testing

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *