تست رگرسیون نرم افزار چیست؟ – (Regression Testing)

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
تست رگرسیون نرم افزار چست

این تست به عنوان نوعی از تست نرم افزار برای تایید اینکه یک برنامه با تغییر کد، اخیرا بر روی ویژگی های موجود در برنامه تاثیر منفی نگذاشته باشد، انجام میشود. تست رگرسیون چیزی نیست جز انتخاب کامل یا جزئی موارد تستی قبلا اجرا شده برای اطمینان از عملکرد درست ویژگی های موجود در برنامه است.

تست رگرسیون برای اطمینان از اینکه تغییرات کد جدید نباید اثرات جانبی بر روی عملکرد موجود داشته باشد، انجام میشود. این تست اطمینان میدهد که پس از انجام تغییرات کد، کدهای قدیمی برنامه نیز همچنان کار میکنند.

چه زمانی نیاز به تست رگرسیون داریم؟

هر زمانی که ما در کدهای برنامه تغییر ایجاد کردیم، نیاز به انجام تست رگرسیون داریم همچنین بررسی میکنیم که کد اصلاح شده بر قسمت های دیگر برنامه اثر گذاشته است یا خیر. علاوه بر این هنگامی که ویژگی جدید به برنامه اضافه میشود، برای رفع نواقص و رفع مشکلات عملکردی برنامه، انجام تست رگرسیون لازم است.

تست رگرسیون را چگونه انجام دهیم؟

تست رگرسیون نرم افزار

برای انجام تست رگرسیون، ابتدا باید باگ مربوطه را شناسایی و کد آن را رفع کنی. پس از شناسایی، تغییرات لازم برای رفع آنها اعمال میشود. سپس تست رگرسیون به انتخاب موارد تستی که کد آن را پوشش میدهد، انجام میشود.

نگهداری از نرم افزار فعالیتی است که شامل پیشرفت ها، اصلاحات خطا، بهینه سازی و حذف برخی ویژگی ها است. این تغییرات ممکن است باعث درست کار نکردن سیستم شود، بنابراین تست رگرسیون ضروری میشود.

تست رگرسیون را با تکنیک های زیر میتوان انجام داد:

Retest All

یکی از تکنیک های انجام تست رگرسیون است که در ]ن تمامی موارد تستی موجود را باید دوباره اجرا کرد. این تکنیک بسیار گران است زیرا برای انجام آن به زمان و منابع زیادی نیاز است.

Regression Test Selection

تکنیکی است که در آن برخی از موارد تستی انتخاب شده برای تست اینکه کد اصلاح شده بر روی نرم افزار تاثیر دارد یا خیر انجام میشود. موارد تستی به دو قسمت طبقه بندی میشود. مواردی که میتوان در دوره های بعدی تست رگرسیون استفاده کرد و موارد تستی که نمیتوان از آنها در دوره های بعدی استفاده کرد.

Prioritization of Test Cases

موارد تستی را بسته به تاثیر بر کسب و کارهایی که مورد استفاده قرار میگیرند، اولویت بندی میکنند. انتخاب موارد تست بر اساس اولویت ها، مجموعه تست رگرسیون را تا حدی کاهش میدهد.

ابزارهای انجام تست رگرسیون

  • Selenium
  • Quick Test Professional (QTP)
  • Rational Functional Tester (RFT)

 

با ما در ارتباط باشید!

0991-1001037

#تست_اپ
#تست_اپلیکیشن_اندروید
#تست_نرم_افزار_اندروید

#تست_اپلیکیشن
#تست_نرم_افزار_موبایل
#تست_اپ_اندروید
#تست_وب_سایت
#تسترکینگ
#تست_سایت
#آموزش_تست_نرم_افزار
#تست_رگرسیون
#رگرسیون_تست
#Regression_test
#تست_رگرسیون_نرم_افزار_چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *