۱۱ راهکار موثر برای تست برنامه های موبایل (۳)

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
 • Localization Testing
  گرچه این مورد برای تمامی برنامه ها مورد نیاز نباشد. در صورت لزوم بهتر است جایی در استراتژی تست خود داشته باشید.
  این تست شامل تست پارامترهایی مبتنی بر مکان ، زبان ، نقشه و سایر موارد مربوط به مکان است. این موارد بعضی مواقع برای برخی از مکان ها یک الزام قانونی است.

 • Device Testing
  اکنون دستگاه های زیادی وجود دارند. برای مطمئن شوید که ایا برنامه شما روی همه ی آنها خوب کار میکند ، باید عملکرد و رابط کاربری آن را در دستگاه های واقعی بررسی کنید.
  این تست یک چالش دلهره انگیز و همچنین دلهره آور است و هزاران دستگاه با اندازه صفحه های متنوعی وجود دارد ؛ بنابراین در این شرایط بسته به شبیه سازها یک عمل معمول دیده شده است. درست است که شبیه سازها راه حل مطلقی نیستند ، بنابراین راه حل مناسب در اینجا تست برنامه در اندازه صفحه های است که معمولا استفاده میشوند و برای گزینه های دیگر استفاده از شبیه سازه بهتر است.

 • Mobile App Testing Strategy for Agile Projects
  Agile یک واژه بروز و نسبتا جدید است. Agile را میتوان به زمان ارسال به بازار هدف ، انعطاف پذیری ، تحویل و نتایج بهتر ترجمه کرد. در حالی که همه به اهمیت تست و کیفیت برنامه اتفاق نظر دارند ، تست Agile آنچنان به چشم نمی آید. از این رو ، مانند بخش قبل در اینجا نیز مواردی وجود دارد که باید به عنوان بخشی از استراتژی تست برنامه های تلفن همراه در نظر گرفته شود.
 • Early Testing : برای شروع تست باید هرچه زودتر شروع شود. برنامه ریزی کنید که حتی در محیط های پایین تر برنامه را تست کنید تا نتایج اولیه را که تیم می تواند بر روی آنها کار کند را بدست آورید.

 • Establish an alignment between the dev and testing team : برای راه اندازی یک کانال ارتباطی نیاز شدیدی دارید زیرا که میتوان به اعضای تیم کمک کند تا از تغییرات رخ داده شامل تغیرات در توسعه و تست مطع شوید. استفاده از ابزارهایی برای بررسی کد و ردیابی اشکالات نیز در اطلاع رسانی تیم مفید است.
 • Infrastructure Readiness : تست نرم افزارهای موبایل به دستگاه ها و شبیه سازهای واقعی بستگی دارد. مطمئن شوید که این موارد به تعداد کافی و بافر در دسترس شما قرار دارد تا در نهایت با دستگاه های آسیب دیده و غیر عملکردی روبرو نشویم که باعث شود تست ناقص بماند. وجود یک محیط تست پایدار قبل از ورود به سیستم نیز باید بخشی از این استراتژی باشد.

 • Exploratory Testing : تستر با مهارت در تست برنامه های تلفن همراه می تواند بر اساس تجربه خود در کارهای قبلی خود ، مناطق مشکل دار یک برنامه ی تلفن همراه را مشخص کند. این تست اطمینان میدهد که در مدت زمان کمتری می توانیم حداکثر پوشش را داشته باشیم. این مورد همچنین به اولویت بندی زمینه های تست در مسیر درست کمک میکند.
 • Automation Testing : با خودکار کردن الزامت و ویژگی ها ، به شما این فرصت داده میشود تا روی ویژگی های مهم و جدید کار کنید.
  بنابراین استراتژی تست برنامه های تلفن همراه باید بر اجرای تست اتوماسیون در یک چارچوب متمرکز باشد که میتوان در تکرارهای مختلف و فراتر از آن استفاده شود.

در پایان …

این استراتژی ها تیم را به سمت کار بر روی هدف مشترک با داشتن بهترین کیفیت و عملکرد توسط برنامه در تلفن همراه شما سوق میدهد. بنابراین داشتن یک سند استراتژی مناسب برای تست برنامه های تلفن همراه بسیار مهم است. استراتژی تست ماننند لنگرگاه کشتی است. آن را در مسیر درست قرار میدهد و با کشتی کمک میکند تا با خیال راحت به مقصد برسد.

 

مشاوره رایگان
0991-1001037
#تست_اپ
#آموزش_تست_اپلیکیشن
#آموزش_تست_نرم_افزار
#تست_اپلیکیشن
#تست_نرم_افزار
#تست_اپ_اندروید
#تست_اپ_آی_او_اس
#تست_وب_سایت
#تست_نرم_افزار_موبایل
#تستر_کینگ
#تسترکینگ
#تست_سایت
#تست_وبسایت
#تست_وب_سایت
#محمدعماد
#راهکارهای_تست
#سناریو_تست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *