چگونه داخل بازی ها باگ پیدا کنیم؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

تست بازی در هر مرحله از توسعه ی یک بازی بسیار نقش مهمی دارد. تست بازی در سطوح مختلف فرآیند توسعه برای شناسایی اشکالات مختلف انجام میشود. از جمله موارد تستی ، روشهای نامتعارف زیادی برای یافتن باگ در برنامه ها وجود دارد.

در این پست میخواهیم روش های مختلفی که برای پیدا کردن باگها استفاده شده اند را نشانتان دهیم ، تا کاربر یک تجربه کاربری بی دردسری داشته باشد.

Exploratory testing

تسترها برای پیدا کردن باگها و اشکالات مانند کاربران نهایی ، شروع به بازی کردن میکنند. تسترها باید از روش ها و تجربه ی کاری خود برای پیدا کردن باگ ها و اشکالات بازی استفاده کنند.

Break the rules

هنگام تست هر بار از مجموعه دستورالعمل های مشابه پیروی نکنید. برای یافتن اشکالات ، از محدوده موارد تستی فراتر رفته و روش های مختلفی را برای رسیدن به نتایج مشابهی انتخاب کنید.

Use unconventional method

روند بازی را به ترتیب اشتباه انجام دهید ، مثل انجام ندادن کاری ، رد شدن از برخی مراحل و مشاهده تغییرات بعد از انجام این کارها در بازی.

Use all functions everywhere

سعی کنید از همه توابع در هر مرحله استفاده کنید حتی اگر فایده ای برای آن مرحله نداشته باشد.

Try things that are not allowed

دکمه ها را به سرعت در مکان های مختلف فشار دهید. قبل از اتمام مراحل ، سطح و نتایج بازی را بررسی کنید.

Examine Effects

بازی را با حداقل ورودی ها انجام دهید. به همین ترتیب ، سعی کنید بازی هایی با حداکثر ورودی انجام دهید. سعی کنید از میان دیوارها ، اشیاء و … عبور کنید و اثرات آن ر در بازی بررسی کنید.

Test cases

تیم برنامه نویس میبایست مناطق خاص یک بازی را که باید تست شود را به تیم تستر پیشنهاد دهد. تسترها موارد تستی داده شده توسط برنامه نویس دنبال میکند و هر اقدامی را با توجه به راهنمایی های برنامه نویس انجام میدهد.

Functionality testing

منو و عملکرد های منو را امتحان کنید و اطمینان پیدا کنید که تمامی آنها کار میکنند

Durability testing

شرایط عجیب و غریبی مثل بارگذاری بازی بدون داشتن کارت حافظه امتحان کنید. بازی را به مدت 48 ساعت اجرا کنید و نحوه پاسخگویی بازی را بررسی کنید.

Appoint different testers for the same job

اگر تستر هربار بخواهد برای ساخت جدید موارد تستی جدید تلاش کند ، ممکن است فرد علاقه و تمرکز خود را از دست بدهد. این مورد منجر به از دست رفتن نقایص و اشکالات میشود. تسترهای جدید با دیدگاه جدیدی کار خود را شروع میکنند و در صورت وجود میتوانند اشکالات جدیدی پیدا کنند. سیستم چرخی برای تسترها پیاده سازی کنید تا عملکرد بهتری از تمامی تسترها داشته باشید.

Performance Testing

اگر بازی با گرافیک و ویژگی های باور نکردنی خیلی کند در سیستم شما اجرا شود و یا در سطوح خاصی مسدود شود ، باز امکان دارد که رضایت بازیکنان را جلب کند. عامل موفقیت یک بازی ، ساخت و تست اصلی آن است. برای این کار ، یک بازی را بدون مکث اجرا کنید ، یا اگر بازی چند نفره است با تعداد کاربران بیشتری بازی را اجرا کنید.

اجرای چنین موارد تستی به شما این اطلاعات را در مورد نحوه عملکرد بالا و همچنین تشخیص هرگونه باگی میدهد. اگر باگی که به شما نمایش داده میشود جزء دسته ی باگ Performance است ، باید هر چه زودتر برطرف شود.

موارد زیر انواع متداول اشکالات دیده شده هنگام انجام تست بازی است :

  • کرش کردن و یا هنگ بازی : این باگ باعث میشود که بازی فریز و یا بسته شود. این باگ یکی از موارد مهمی است که روند توسعه نرم افزار را کند میکند.
  • باگ در بازی : در هنگام انجام تست بازی ، متوجه این میشوید که عملکردهای برنامه به درستی کار نمیکنند.
  • تصادفی : نمایش نادرست اشیاء بصورت 3D
  • هوش مصنوعی : عواملی که بر حرکت و موقعیت بازیکنان تاثیر میگذارد.

  • گرافیک : بافت های بازی که بخاطر عواملی گرافیک از دست میروند
  • متن : وجود غلط املایی ، گرامری ، یا نبودن متن
  • صدا : از دست رفتن افکت های صوتی بازی ، یا سینک نبودن افکت های صوتی با بازی
  • موزیک : ناسازگاری موزیک بازی ، تغییر صدای بازی و همچین اثر حلقه ای در پخش موزیک

نقص های مشابه دیگه ای هم موجود است ، مثل چت بازی ها ، بارگذاری بازی ، اینترنت بازی و … مشاهده کرد.

در آخر

ساخت و تست بازی یک روند بسیار طولانی و پیچیده است. روش های متعارف و غیر متعارف موارد تستی و مشاهده دقیق به یافتن انواع اشکالات در بازی کمک میکند. انتظارات از گیمرها بطور قابل توجهی افزایش یافته است. بنابراین حتی یک خطای کوچک نیز میتواند از موفق بودن یک بازی بکاهد.

 

با ما در ارتباط باشید!
0991-1001037
#تست_اپ
#آموزش_تست_اپلیکیشن
#آموزش_تست_نرم_افزار
#تست_اپلیکیشن_اندروید
#تست_اپلیکیشن_موبایل
#تست_نرم_افزار_موبایل
#تست_برنامه_های_اندروید
#تست_اپ_اندروید
#تست_اپ_آی_او_اس
#تست_وب_سایت
#تست_خودکار_نرم_افزار
#تست_بار_نرم_افزار
#تستر_کینگ
#تسترکینگ
#تست_سایت
#تست_وبسایت
#تست_امنیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *