تست کارایی (Performance Testing)(قسمت چهارم) soak testing

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

انواع مشکلاتی که توسط این تست تشخیص داده میشوند چیست؟

انجام این تست بسیار مهم بود و اعتبار و پایداری نرم افزار را برای تحمل بار سنگین برای یک دوره طولانی مدت تایید میکند.
و اما موارد زیر در انجام این تست تشخیص داده میشود:

تستر کینگ

1. Memory Leaks

این تست در تشخیص موارد اصلی که میتواند باعث بروز مشکل در سیستم شود کمک میکند. این تست در تشخیص مواردی که باعث بروز مشکلات در برنامه ،که باعث اجرا نشدن آن میشود کمک میکند ؛ این مشکلات میتواند بطور کامل یک سیستم را دچار مشکل کنند.

2. Layer Connections Failure

بین لایه های نرم افزاری و سیستم ارتباط بسیار نزدیکی وجود دارد و نقص در این ارتباطات منجر به وقفه کامل در ماژول ها میشود. این تست به تشخیص هرگونه نقص در این ارتباط ها به ما کمک میکند.

3. Database Connections Failure

در بعضی مواقع این تست نقصی را که در اتصال با پایگاه داده وجود دارد را تشخیص میدهد. این عیب ها و نقص ها منجر به خرابی کامل سیستم میشود و تشخیص این نوع خرابی ها بسیار مهم است. این تست ما را در تشیخیص عدم اتصال با پایگاه داده ها یاری میکند.

تستر کینگ

4. Response Time Degradation

یکی از مشکلاتی که در افزایش بار بر روی سیستم منجر میشود ، از دست دادن راندمان سیستم با افزایش زمان پاسخگویی است. این تست در کاهش این زمان ما را یاری کرده و از این رو به دولپرها این فرصت را میدهیم تا این مشکل را برطرف کرده تا سیستم از هرگونه مشکل در پاسخگویی عاری شود.

5. Soak Testing Strategy

استراتژی در تست نرم افزار مهم بوده و در این تست از اهمیت بالایی برخوردار است. قبل از انجام تست باید استراتژی در انجام این تست داشته باشیم.

1. Testing Environment

تنظیم محیط تست از مراحل اصلی تست نرم افزار میباشد. این تست به تجزیه و تحلیل نرم افزار ، سخت افزار ، سیستم عامل و پایگاه داده ها کمک میکند. در این تست ایجاد محیط تست بسیار مهم بوده و نقش عمده ای دارد.

تستر کینگ

2. Test Scenarios

Soak Test یک فرایندی بسیار گسترده است و همچنین بسیار وقت گیر ، از این رو برنامه ریزی ، تجزیه و تحلیل و نتیجه گیری سناریوهای تست قبل از انجام تست بسیار مهم است. تیم دولپر میتواند با دسته بندی سناریوها از انجام تست بار ، در تعیین سناریوهای Soak Test نقش بیشتری ایفا کند.

3. Test Estimation

همانطور که در ابتدا گفته شده این تست بسیار گسترده بوده و برای انجام آن به ساعات زیادی نیاز است. البته مدت زمان اجرا بسته به دامنه سیستم و مشارکت تیم دولپر ، مشتری و سایر موارد است.
4. Risk Analysis

خطرات و مشکلات احتمالی برای انجام این تست تجزیه و تحلیل شده است.

 

 

مشاوره رایگان
0991-1001037
#تست_اپ
#آموزش_تست_اپلیکیشن
#تست_اپلیکیشن
#تست_نرم_افزار
#تست_اپ_اندروید
#تست_اپ_آی_او_اس
#تست_وب_سایت
#تست_استرس
#تست_فشار
#تست_پایداری
#soak_Testing
#Volume_Testing
#Soak_Teting
#Load_Teting

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *