تست مثبت و منفی چیست؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

تست منفی چیست؟

تست منفی نوعی تست نرم افزاری است که شرایط سیستم را در برابر ورودی های غیر منتظره داده ها بررسی می کند.

هدف از تست منفی نرم افزار جلوگیری از کرش کردن برنامه ها به دلیل ورودی های منفی می باشد.

فقط با اجرای تست مثبت (positive testing) می توانیم اطمینان حاصل کنیم که سیستم ما در شرایط عادی کار می کند. ما باید اطمینان حاصل کنیم که سیستم ما می تواند شرایط غیر منتظره ای را برای اطمینان از یک سیستم 100٪ عاری از خطا فراهم کند.

تستر کینگ

مزایای تست منفی:

1- همانطور که همه ما می دانیم، تست منفی (negative testing) برای اطمینان از کیفیت یک محصول بسیار مهم است. یک محصول با کیفیت خوب ، یک محصول با آسیب پذیری صفر است ، تا اطمینان حاصل شود که آزمایش منفی بسیار مهم است.

2- انجام تست های منفی اطمینان حاصل می کند که تمام موارد ممکن تحت پوشش قرار می گیرند. خواسته یا ناخواسته احتمال وقوع تست های منفی وجود دارد. بنابراین برای اینکه مطمئن شویم تمام موارد تحت پوشش قرار گرفته اند ، باید تست منفی را همراه با تست مثبت انجام دهیم.

3- تست منفی اطمینان بیشتری به مشتری برای ارائه ی محصول خود می دهد.

تستر کینگ

معایب تست منفی:

1- در مهندسی نرم افزار ، تست منفی در برخی موارد به اتلاف وقت و انرژی بیشتری تبدیل می شود. در بسیاری از موارد ، نیازی به تست بیش از حد منفی نیست. به عنوان مثال ، اگر یک برنامه کاربردی برای استفاده یک نفر ایجاد شده است ، لازم نیست این مورد را در نظر بگیریم که 100 کاربر به طور همزمان از سیستم استفاده می کنند. بنابراین تصمیم گیری در مورد شرایط تست منفی بسیار مهم است. زمانهایی وجود خواهد داشت که ما نیازی به انجام تست های منفی بر روی یک سیستم خاص نداریم.
2- از افراد ماهر و باتجربه برای ایجاد تست کیس تست منفی استفاده کنید.
3- برای مشتری ، تست منفی چیز دیگری است که باعث تاخیر غیرضروری در انتشار نسخه (release) و افزایش هزینه ها می شود.

تستر کینگ

4- فرصتی می شود که یک تیم وقت و انرژی بیشتری را صرف تست منفی کند. این احتمال وجود دارد که تسترها وقت و انرژی زیادی را صرف آزمایش منفی کنند که منجر به کمتر پرداختن به تست مثبت می شود.

تست مثبت چیست؟

تایین می کند که سیستم قرار است چه کاری انجام دهد. این کمک می کند تا بررسی کنید آیا برنامه توجیه کننده الزامات است یا خیر.

برای مثال در صفحه ی ثبت نام در بخش فیلد “وارد کردن شماره موبایل” اگر بخواهیم کیس تست مثبت و منفی را پیاده سازی کنیم برای تست مثبت می توانیم شماره موبایل خود را وارد کنیم و برای تست منفی کردن می توانیم برای مثال نام خود را وارد کنیم و عملکردی که سیستم خواهد داشت را گزارش می کنیم. با تست منفی اکثرا به کرش های برنامه خواهیم رسید.

 

مشاوره رایگان
0991-1001037
#تست_اپ
#آموزش_تست_اپلیکیشن
#تست_اپلیکیشن
#تست_نرم_افزار
#تست_اپ_اندروید
#تست_اپ_آی_او_اس
#تست_وب_سایت
#تست_مثبت
#تست_منفی
Positive_Testing#
Negative_Testing#

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *