تست دستی یا تست اتومات: کدام یک را انتخاب کنیم؟

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

هر تستر نرم افزار هنگام انتخاب نوع تست برای نرم افزار یا برنامه های خود، با این معضل روبرو است. معمولا سردرگمی ها این است که تست دستی مناسب تر است یا تست اتومات؟ قبل از اینکه عمیق تر به بررسی این موضوع بپردازیم بدانید که هر دو این تست ها مزایا و معایبی دارند.

وقتی صحبت از انتخاب میکنیم ، الگوی خیلی از شرکت های نوپا، کوچک و متوسط تست دستی است به دلیل اینکه هزینه ای که برای تست خودکار استفاده میشود گران تر از تست دستی است. سنجیدن هزینه ها و مزایای استفاده از روش های تست نرم افزار بسیار مهم است.

Manual Testing

این تست به دلیل هزینه پایین و منعطف بودن آن بیشتر تیم ها این تست را انتخاب میکنند. علاوه بر آن این تست درک بهتری از مسائل واقعی از کاربر نهایی شما میدهد. اگر شما یک شرکت نوپا هستید و بدنبال یک روش کارآمد برای تست نرم افزار هستید ، انجام تست دستی بسیار گزینه ی مطلوبی برای شماست.

این تست از دید یک کاربر عادی انجام میشود، نتایج تست را با نتایج مورد انتظار مقایسه کنید. این تست اجرای مجموعه ای کارها و برنامه ها برای تشخیص ایرادات میباشد. مزیت این تست تجزیه و تحلیل برنامه ها از دید کاربران واقعی است برخلاف تست اتومات.

اگرچه با شروع تست خودکار، افزودن مقادیر غیر ممکن است، اما تست دستی از این جنبه منعطف تر است. علیرغم مزایای تست دستی ، شرکت های بزرگ به دلیل صرف زمان زیاد در تست دستی از انجام تست دستی جلوگیری میکنند. همچنین زمانی تست دستی معنی پیدا میکند که تعداد برنامه های تست کم باشند.

اینجاست که تست اتومات فواید آن بیشتر است. اگر در شرایط محدودیت زمانی قرار دارید، تست اتومات به کمک شما می آید.

Automated Testing

ابزارهای تست اتومات از الگوریتم های از پیش تعریف شده برای مقایسه نتایج تست بدست آمده استفاده میشود. این مورد را در نظر داشته باشید که در صورت ایجاد تغییرات، تست بعد از تغییر کد لازم است که تکرار شود.

این تست زمانی استفاده میشود که محدودیت زمانی داشته باشیم و یا تسترهای نرم افزار مجبور به کار با برنامه ها یا نرم افزارهای زیادی باشند. در مقایسه با تست دستی سریع و موثرتر است و با تست اتومات زمان اضافی برای تکرار تست وجود دارد. این یک مزیت بزرگ برای شرکت ها است. تست دستی مستلزم نوشتن مجدد همان اطلاعات است که بارها و بارها انجام میشود، که میتوان بطور کامل از آن در تست خودکار جلوگیری کرد.

 

با ما در ارتباط باشید!
0991-1001037
#تست_اپ
#تست_اپلیکیشن_اندروید
#تست_نرم_افزار_اندروید
#تست_اپلیکیشن
#تست_نرم_افزار_موبایل
#تست_اپ_اندروید
#تست_اپ_آی_او_اس
#تست_وب_سایت
#ابزارهای_تست_نرم_افزار
#تسترکینگ
#تست_سایت
#تست_وبسایت
#تست_دستی_نرم_افزار
#ابزارهای_تست_اتومات
#تست_اتومات_نرم_افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *