تست با دیوایس های واقعی یا شبیه سازها؟!

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

هر بار که شما یک برنامه ی جدیدی برای تلفن همراه ایجاد میکنید ، مهم است که اطمینان پیدا کنید که نمایش و عملکرد آن در انواع مخلفی از دستگاه ها با وضوح صفحه نمایش های مختلف به درستی نمایش داده شوند. اگر توسعه نرم افزار برای اندروید و ios باشد مستلزم آن است که آنها را در چندین دستگاه با سیستم عامل های مختلف تست کنید.

تست نرم افزار همیشه شامل چندین چالش بوده ، رایج ترین راه حل برای دولپرها ، تست دستی برنامه توسط تیمی از متخصصان و یا استفاده از شبیه سازها بوده است. ما مزایا و معایب تست روی دستگاه های واقعی در مقابل شبیه سازها را بررسی کردیم.

تست توسط Emulators و Simulators

غالباً مردم در مورد تفاوت Emulators و Simulators دچار اشتباه میشوند ، اما هر دو اینها این امکان را به شما میدهند که نرم افزار را در یک محیطی اجرا کنید اما عملکرد آنها با هم متفاوت است. Emulators هم از لحاظ سخت افزاری و هم از لحاظ نرم افزاری بسیار شبیه تر به دستگاه های واقعی هستند ، از طرف دیگر Simulators ها فقط از لحاظ رفتار داخلی به دستگاه های واقعی شبیه هستند و از لحاظ سخت افزاری هیچ شباهتی به دستگاه های واقعی ندارند.

یکی از معایب Emulator ، کند بودن آن میباشد. Simulator بسیار سریعتر اجرا میشوند اما نتایج دقیقی برای عملکرد نرم افزار شما در دستگاه ها را ارائه نمیدهد.

تست بر روی Android emulator نیاز به تنظیمات پیچیده ای ندارد ، شما میتوانید آن را دانلود کنید و از آن استفاده کنید.

شما میتوانید بسیاری از قابلیت های دستگاه های مختلف را شبیه سازی کنید. اما بسیاری از ویژگی های سخت افزاری وجود دارد که در آنها پشتیبانی نمی شود.

برای برنامه های IOS ، Xcode9 دارای یک شبیه ساز داخلی است. Xcode9 به شما این امکان را میدهد که چندین نمونه را بطور همزمان اجرا کنید و همچنین میتوانید از آن برای اجرای تست های خودکار استفاده کنید. میتوانید لیستی از نکات و یک صفحه راهنما را در Developer.apple.com مطالعه کنید.

Simulators و Emulators در مراحل اولیه دولپر ، برای اینکه برای بار اول ویژگی های برنامه تست شوند مفید هستند. با این وجود لیستی از سناریوهایی وجود دارد که نمیتوانید با استفاده از شبیه سازها آنها را تست کنید :

  • Memory
  • Image colors
  • Push notification
  • Connectivity Testing
  • Geo-location
  • Speed and Performance testing
  • Battery usage
  • Usability Testing

تست با دیوایس های واقعی

تست بر روی دستگاه های واقعی مزایای متعددی به شما میدهد. شما میتوانید با برنامه به همان روشی که یک کاربر نهایی ارتباط برقرار میکند ، ارتباط برقرار کنید. میتوانید سناریوهای مربوط به تست عملکرد را بطور دستی اجرا کنید و مطمئن شوید که تمام ویژگی های موجود در برنامه تلفن همراه شما مطابق انتظار در دستگاه های واقعی درست کار کند.

برای اطمینان از اینکه برنامه شما هنگام جا به جایی در شبکه های مختلف اینترنتی ( 2G , 3G , 4G , WiFi ) به خوبی پاسخ میدهد ، میتوانید تست اتصال انجام دهید و بطور کلی میتوانید ببینید که برنامه های شما هنگام تست از لحاظ عملکرد آن چه پاسخی میدهد.

تست در نسخه های مختلف سیستم عامل به شما این امکان را میدهد که ببینید که آیا همه ی عملکردهای برنامه شما به درستی کار میکند یا خیر یا احتمال خرابی حافظه در دستگاه واقعی بیش از انچه در شبیه ساز وجود دارد ، خواهد بود.

در حالی که تست بر روی دستگاه های واقعی بهترین راه حل برای کشف اشکالات و بدست آوردن نتایج دقیق تری است ، این به معنای سرمایه گذاری هزاران دلار در دستگاه های تلفن همراه است.

در آخر …

ما اهمیت تست بر روی دستگاه های واقعی را میدانیم و درک میکنیم ، استفاده از شبیه سازها در مراحل اولیه تولید نرم افزار راه حل بسیار خوبی هستند اما اگر میخواهید یک برنامه با کیفیت بالا ارائه دهید نمیتوانید فقط به این ابزارها بسنده کنید. تصمیم نهایی با شماست که روی دیوایس واقعی تست را انجام دهید یا بر روی شبیه سازها.

 

مشاوره رایگان
0991-1001037
#تست_اپ
#آموزش_تست_اپلیکیشن
#آموزش_تست_نرم_افزار
#تست_اپلیکیشن_اندروید
#تست_اپلیکیشن_موبایل
#تست_نرم_افزار_موبایل
#تست_برنامه_های_اندروید
#تست_اپ_اندروید
#تست_اپ_آی_او_اس
#تست_وب_سایت
#تست_خودکار_نرم_افزار
#تست_بار_نرم_افزار
#تستر_کینگ
#تسترکینگ
#تست_سایت
#تست_وبسایت
#سناریو_تست
#تست_اتومات
#شبیه_سازها
#تست_سرعت
#تست_امنیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *