تست بازی ها – مقدمه

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
تستر کینگ

تست بازی چیست؟

تست بازی ، یک بخش جزئی از فرآیند تولید یک بازی محسوب میشود و تست بازی یک فرآیندی از تست نرم افزار برای کنترل کردن کیفیت قسمت های ویدئویی بازی می باشد. این تست در جایی که این نرم افزار تولید شده و قبل از آنکه در اختیار کاربران قرار بگیرد ، انجام میشود. به انجام این تست نیز تست بتا گویند و به یک تیم تست نیاز دارد تا یک نسخه از بازی را دریافت و تمام سطح های آن را از ابتدا تا پایان برای جستجوی اشکالات و نواقص بازی تست کند.

تستر کینگ

چه چیزهایی در انجام تست بازی میتواند دخیل باشد؟

 • قبل از تاریخ نهایی عرضه بازی ، تسترها نسخه های بازی را برای تست کردن از ابتدا تا پایان برای یافتن نواقص بازی دریافت میکنند.
 • تسترها در ابتدا با کلیه منوهایی که در شروع کار دیده میشوند فرایند تست را اغاز میکنند. تسترها میبایست با کلیک کردن بر روی این منوها به صفحه درست خود هدایت شوند ؛ و با کلیک بر روی دکمه شروع ، بازی از مرجله ی اول خود شروع به کار کند.
 • تسترها باید با تمام شخصیت هایی که در داخل بازی هستند تست را انجام دهند و هر کدام از آنها را چک کنند.
 • برای یافتن اشکال و نقص در بازی ها ، تسترهای بازی سعی میکنند که هر حرکتی که ممکن است در طول بازی از یک کاربر گیمینیگ برای انجام دادن آنها مثل پرش و یا افتادن و موارد دیگر اتفاق بیافتد را انجام میدهند.
 • بعضی از بازی های ویدئویی هستند که به کاربران نیاز دارد تا با وارد کردن یک پسور بتواند مرحله را باز کند. تسترها میبایست ماژول قفل و باز کردن قفل در بازی را تست کنند.

تستر کینگ

 • در بازی هایی که دارای بخش چند نفره هستند ، تسترها باید ببینند تعامل بازیکنان در بازی به چه صورت هست و عملکرد آنها مطابق با موضوع بازی هماهنگی دارد یا خیر؟
 • همچنین تسترها باید عیب های موجود در هوش مصنوعی بازی که به شکل BOTS که جزئی جدایی ناپذیر از بازی های امروزی هستند را بررسی کنند.
 • سایر جنبه های بازی برای تست نیز عبارتند از : بررسی جلوه های صوتی و تصویری در طول بازی
 • علاوه بر رایانه ها و موبایل های هوشمند ، بسیاری از بازی های امروز بر روی کنسول های بازی مثل پلی استیشن ، ایکس باکس و … عرضه میشوند. تسترها باید در تمام این دستگاه ها تست را انجام دهند تا صحت بازی را در تمام این دستگاه ها بررسی کند.

تستر کینگ

 • سرانجام USP یک بازی عامل سرگرم کننده آن است. تسترها میبایست تجربه بازی را به عنوان یک هوادار مشتاق بازی مشاهده کنند و آن چیزی را که برای بهتر وغنی شدن یک بازی نیاز هست را به برنامه نویس ارائه دهد تا در نسخه های بعد یا همان نسخه اعمال کند.
 • پس از آنکه تیم تست گزارشی از اشکالات بازی را به تیم دولپر ارائه میدهد ، بعد از اصلاح آن اشکالات مجدداً بازی را برای تست به تیم تست میدهند ؛ بعد از انجام تست دوباره بازی برای انتشار آماده است.

خب در قسمت بعد به انواع تست بازی اشاره خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

 

مشاوره رایگان
0991-1001037
#تست_اپ
#آموزش_تست_اپلیکیشن
#تست_اپلیکیشن
#تست_نرم_افزار
#تست_اپ_اندروید
#تست_اپ_آی_او_اس
#تست_وب_سایت
#تست_بازی
#تست_گیم
#تست_مینی_گیم
#انواع_تست_بازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *