تست بازی ها – قسمت دوم

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
تستر کینگ

انجام این موارد را در تست بازی ها فراموش نکنید!

صنعت بازی و بازی سازی چه برای موبایل ها ، رایانه ها ، کنسول ها و موارد دیگر یک صنعت چند میلیون دلاری به حساب می آیند. تست بازی های ویدئویی یکی از جذاب ترین مشاغل در هر حرفه ای است. بنابراین ، تست بازی های سطح بالا در خارج از کشور بسیار حائز اهمیت است.

یک بازیی که بخوبی تست و اجرا میشود نه تنها انتظارات بازیکنان را برآورده میکند بلکه فراتر از انتظارات بازیکنان نیز است ، بنابراین چالش های زیادی در ذهن تسترها بوجود می آید تا بازی را برای کاربران جالب تر جلوه دهد. همچنین باید برای سازگاری با سیستم عامل های مختلف نیز تست شود بدون اینکه به حفظ حریم خصوصی و امنیت بازیکن بپردازد.

اکنون به مواردی که نباید از انجام آنها در تست بازی ها غافل شویم، میپردازیم :

تستر کینگ

  • Random Number Generator Evaluation (RNG) :

یکی از مهمترین مولفه ها برای بازی Random Number Generator است که نتایج یک بازی را تعیین میکند. این مولفه بازی را برای بازیکنان غیر قابل پیش بینی میکند و نتایج آن را بر اساس داده ها کاربر تنظیم میکند.

ابتدا نیاز است که تسترها الگوریتم بازی را برای تایید کردن و قوانین بازی را که از پیش تعریف شده اند را مشخص کنند. RNG باید به اندازه کافی تست شود تا از پیش بینی نتیجه بازی جلوگیری شود.

  • Break the Game :

بله درسته ! به عنوان یک تستر بازی ویدئویی ، باید با شکستن قسمت هایی از بازی ، نقاط ضعف را در برنامه خود پیدا کنید. شما باید امکاناتی که مانع کار بازی شما میشوند را پیدا و ریشه کنشان کنید. برای رسیدن به این هدف باید در انجام تست بازی کمی غیرمتعارف باشید. به عنوان مثال بازی VainGlory که شامل میلیون ها ترکیبی از عملکرد بازیکن است ، شما را ملزم میکند تا با دنباله ای بی پایانی از محیط ، با اشیاء و شخصیت های مختلف ارتباط برقرار کنید. تسترها میبایست مشتاق درک این ترکیب ها باشند و به بیرون از کادر فکر کنند.

تستر کینگ

  • Measure its Social Presence :

زمانی که فیسبوک اولین بازی های اجتماعی خودش رو معرفی کرد ، زیاد نگذشته است. در سال 2013 ، با راه اندازی Wii U واضح بود که رسانه های اجتماعی قصد داشتند نقش اساسی در صنعت بازی های ویدئویی ایفا کنند. امروزه بازی های ویدئویی تقریبا به هر رسانه اجتماعی موجود در اینترنت وصل میشوند.

رسانه های اجتماعی میتوانند به عنوان یک شمشیر دو لبه برای تستر بازی های ویدئویی عمل کنند. در صورت استفاده هوشمندانه ، میتوان بستری برای جمع کردن افراد همفکرد و اجتماع آنها نزدیک به هم ایجاد نمود. به عنوان یک تستر بازی باید میزان حضور در رسانه های اجتماعی را اندازه گیری نمود که ممکن است برخی از آمارهای جالبی را که بازی شما را مورد هدف قرار داده است ، بدست آید.

تستر کینگ

  • Keep the Secrets :

به عنوان یک تست کننده بازی ، باید به توافق نامه ها احترام گذاسته و آنها را رعایت کنید. بسیاری اوقات تستر بازی نسخه الفا بازی را ارسال میکند که انجام این عمل نقص NDA میباشد. این کار ممکن است به لغو پروژه و یا ضرر به شرکت منجر شود.

اگر به هر فرصتی اتفاق افتاد که برای مصاحبه ای حضور داشته باشید که از شما در مورد امنیت بازی سوالی بپرسند ، ممکن است از پاسخگویی سوال به علت آنکه تحت NDA میباشد از جواب دادن به آن سوال بپرهیزید.

تستر کینگ

  • Evaluating the Game Rules :

تست هر بازی ویدئویی ، به تایید شما در مورد محیط و رفتار بازی نیاز دارد. همچنین شامل بافت بازی ، عناصر، پیام های بازی و موارد دیگر میباشد. به عنوان یک تستر بازی ویدئویی باید از هر جنبه ای از بازی ، نحوه ی تعامل آنها را بررسی و ارزیابی کنید. انجام این تست را غالباً پشت گوش می اندازند که درست نیست!

برای ارائه بهترین تجربه برای کاربران نهایی ، بازی میبایست خوب و منظم ارزیابی شود. از این رو ، مرحله تست برای رسیدن به رفتارهای واقع بینانه بازی ، روی قسمت های مهم و شکست پذیر تمرکز به خصوصی دارد.

در آخر

عرضه هر چیزی به بازار نهایی بدون انجام تست مناسب نبوده و این عمل نیز بر روی بازی های ویدئویی صدق میکند. با وجود شبکه ی عظیمی از بازی ها که هر روز در بازار ظاهر میشوند ، بازی شما نیز باید تست شود تا ببینید قبل از انتشار آن ، چه میزان باری را میتواند تحمل کند. تست بازی برای دستیابی به عملکرد مداوم در کلیه ترکیبات سخت افزاری ، نرم افزاری ، دستگاه ها و … که مخاطب هدف شما هستند و ممکن است از آن استفاده کنند، انجام میشود.

 

 

مشاوره رایگان
0991-1001037
#تست_اپ
#آموزش_تست_اپلیکیشن
#تست_اپلیکیشن
#تست_نرم_افزار
#تست_اپ_اندروید
#تست_اپ_آی_او_اس
#تست_وب_سایت
#تست_بازی
#تست_گیم
#تست_مینی_گیم
#انواع_تست_بازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *