ابزارهای تست نرم افزار (آپدیت ۲۰۲۱)

shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape
shape

برای موفقیت در هر تست اتومات نیاز به شناسایی ابزارهای مناسب برای هر پروژه است. با وجود انبوهی از ابزارهای تست اتومات ، انتخاب تست اتومات مناسب نیاز به مهارت دارد. در این پست قرار است ابزارهای تست نرم افزار که بصورت اتومات میتوان انجام داد را همراه با ویژگی های آنها برای بررسی و انتخاب درست، معرفی کنیم.

Kobiton

Kobiton، بدون توجه به نحوه اتوماتیک کردن آن، تست برنامه های موبایل را به واقعیت تبدیل میکند. با این ابزار میتوان تست هایی نظیر تست Functional، Performance، Visual و Compatibility را بدون هیچ اسکریپتی به طور خودکار انجام داد. با این ابزار میتوان از کیفیت کلی و انتشار با سرعت DevOps اطمینان حاصل کنید.

TestProject

TestProject اولین پلتفرم تست اتومات تحت فضای ابری و رایگان در جهان است که کاربر را قادر می سازد تا برنامه های وب، اندروید و IOS را بر روی همه ی سیستم عامل ها، بدون هیچ زحمتی تست کند. با استفاده از قابلیت های ضبط، ایجاد و استفاده از افزونه ها ، یا ایجاد رمز گذاری ها و … نرم افزار خود را به رایگان تست کنید.

Ranorex

بیش از 14000 کاربر در سراسر جهان با استفاده از این ابزار به انجام تست سرعت بخشیده اند. Ranorex ابزاری است که همه ی ابزارهای مورد نیاز برای انجام تست اتومات را در خود جای داده است. این ابزار برای افراد مبتدی و با یک کلیک و بدون کد مناسب است. این ابزار برای افراد حرفه ای تر که از C# ، VB.NET و Open APIS استفاده میکنند نیز مناسب بوده است.

Eggplant

این برند ارائه دهنده های راه حل های تست اتوماسیون است و توسط همه تحلیلگران برتر از جمله Gartner و Forrester راهبری می شود.

Subject7

این ابزار از فضای ابری استفاده میکند و هیچ پلتفرم کد اتوماسیون نظیر تست end-to-end برای وب، موبایل، دسکتاپ، دیتابیس، خدمات وب، بارگذاری، امنیت و دسترسی را پشتیبانی نمیکند. مشتریان این ابزار شامل شرکت های بزرگ دولتی و شرکت هایی در هر اندازه هستند.

TestComplete

این ابزاری برای تست اتومات GUI است که برای هر برنامه دسکتاپ، وب و موبایل استفاده میشود. این ابزار توسط کاربران فنی و غیر فنی مورد استفاده قرار میگیرد.

LambdaTest

این ابزار یکی از بهترین ابزارها برای انجام تست اتومات Cross Browser است. آنها در این ابزار یک شبکه سلنیوم فوق العاده سریع و ایمن ارائه میدهند که کاربران میتوانند از آن استفاده کنند و تست خود را روی 2000 مرورگر و سیستم عامل اجرا کنند. این برنامه از تمام مرورگر های قدیمی و جدید پشتیبانی میکند.

QA Wolf

QA Wolf ابزاری است که برای وب استفاده می شود، به هنگامی که از وب سایت استفاده میکنید تولید کد javascript میکند و سپس آن کد را تبدیل به یک تست اتومات میکند. این ابزار برای مبتدیانی که میخواهند سریع تست کنند و بدون هیچ زحمتی زبان های رمز گذاری پیچیده را یاد بگیرند بسیار مناسب است. برای تست های پیچیده تر، توسعه دهندگان مستقیماً هر بخشی از کد تست را برای عیب یابی اصلاح کنند.

Selenium

Selenium یک ابزار تست اتوماسیون است که در بازار ابزاری پر کاربرد است. سلنیوم یکی از بهترین ابزارهای تست اتوماسیون است که میتوان در چندین سیستم عامل مانند ویندوز، mac و linux و مرورگر هایی مانندIE  ، Chrome و FireFox و همچنین دیگر مرورگر ها اجرا کرد.

اسکریپت های این تست را میتوان به زبان های برنامه نویسی مانند Perl، PHP، Ruby، Python، C#، Java و JavaScript نوشت. این ابزار امکان ضبط و پخش کردن با اضافه کردن آن به مرورگرها را دارد. Selenium WebDriver به شما کمک میکند تا اسکریپت های تست اتومات پیچیده و پیشرفته ای داشته باشید.

HP UFT (aka QTP)

این ابزار یکی از بهترین ابزارهای تست اتومات است که میتوان وب، دسکتاپ، SAP، دلفی، نت، اکتیو ایکس، فلکس، جاوا، اوراکل، موبایل، Visual basic، Stingray، Siebel، Powerbuilder، PeopleSoft را بصورت اتومات تست کند. این ابزار برای این همه محیط توسعه بسیار مناسب است.

UFT از VBScript به عنوان زبان برنامه نویسی استفاده میشود. این ابزار با HP ALM و HP LoadRunner سازگار است.

Zephyr

اولین ابزار پرفروش مدیریت تست است و راه حل های end-to-end را به تیم Agile در هر اندازه ای ارائه میدهد. با این ابزار دید و بینش لازم برای انتشار سریع نرم افزارها بدست می آورید.

Cerberus Testing

این ابزار تنها سیستم عامل اتوماسیون متن باز و کد کم است که از تست های وب، موبایل، API، دسکتاپ و دیتابیس پشتیبانی میکند. این ابزار رابط کاربری آسان برای استفاده از مهارتهای توسعه ، کیفیت ندارد.

Watir

این ابزار نیز یک ابزار تست اتومات وب متن باز است. این ابزار یکی از بهترین ابزارهای تست اتومات است که از مرورگر IE پشتیبانی میکند، همچنین Watir WebDriver از Opera، Firefox نیز پشتیبانی میکند. زبان برنامه نویسی آن Ruby است، اما شما میتوانید برنامه های وب توسعه یافته را به هر زبانی اتومات تست کنید.

Watir یکی از بهترین ابزارها است که میتوان با ابزارهایی نظیر Cucumber و Rspec و … ادغام کرد.

IBM Rational Functional Tester

این نیز ابزاری است برای تست اتومات برنامه ها که از طیف گسترده ای از محیط های تست مانند Dojo، Flex، PowerBuilder، java، Sap، net، Siebel و … پشتیبانی میکند.

این ابزار از دو زبان برنامه نویسی جاوا و VB.Net پشتیبانی میکند.

این ابزار از تست functional، regression و Data-driven پشتیبانی میکند.

Telerik Test Studio

Test Studio جدیدترین ابزار تست اتوماسیون توسط Telerik است. این ابزار از Ajax، Angular، Html5، Ruby، MVC، WPF، Silverlight، javaScript، َAndroid، Ios و PHP پشتیابنی میکند. این ابزار از مروگرها مختلف پشتیبانی میکند و امکان پخش و ضبط را فراهم  میسازد.

این برنامه از دو زبان برنامه نویسی C# و VB.Net پشتیبانی میکند.

Test Studio میتواند با سیستم های کنترل منابع مثل GIT و TeamFoundationServer ارتباط برقرار کند. این ابزار به شما کمک میکند تا تست ها را برنامه ریزی کنید، تست ها به صورت موازی انجام دهید و از ویژگی گزارش دهی قوی برخورد دار است.

Silk Test

از این ابزار برای تست اتومات Functional و Regression مناسب است. این ابزار از زبان برنامه نویسی VB.net استفاده میکند. این ابزار از مرورگر های مختلف پشتیبانی میکند.

Cucumber

این ابزار یکی از بهترین ابزارهای تست اتومات منبع باز تست است که از زبانهایی مانند Groovy، Scala، Java، Ruby و … پشتیبانی میکند. این ابزار تنها از محیط وب پشتیبانی میکند. کد های این ابزار را میتوان در چارچوب های مختلف مانن سلنیوم، روبی و … اجرا کرد. تمرکز این تست بر روی کاربران نهایی است.

WorkSoft Certify

این ابزار مناسب برای انجام تست اتومات SAP است. این ابزار یکی از بهترین ابزارهای تست اتومات که میتواند uccessFactors, Concur, Syclo, Ariba Network, SAP Fiori User Experience (UX) را تست کند. این تست بدون نیاز به نظارت تا اتمام کار تست را بطور اتومات انجام میدهد. این ابزار را میتوان مورد استفاده قرار داد حتی زمانی که یک پروژه در مرحله اجرا، ارتقا یا نگهداری باشد.

Katalon Studio

این ابزار منبع باز بوده و از وب و محیط تلفن همراه پشتیبانی میکند. این ابزار یکی از بهترین ابزارهای تست اتومات است که بهتر از دو ابزار سلنیوم و اپیوم است.

این ابزار از زبان برنامه نویسی Groovy پشتیبانی میکند. این ابزار به شما این امکان را میدهد تا از اسکریپت های سلنیوم که به زبان جاوا نوشته اند را استفاده کرد.

با ما در ارتباط باشید!
0991-1001037
#تست_اپ
#تست_اپلیکیشن_اندروید
#تست_نرم_افزار_اندروید
#تست_اپلیکیشن
#تست_نرم_افزار_موبایل
#تست_اپ_اندروید
#تست_اپ_آی_او_اس
#تست_وب_سایت
#ابزارهای_تست_نرم_افزار
#تسترکینگ
#تست_سایت
#تست_وبسایت
#تست_استرس_نرم_افزار
#ابزارهای_تست_اتومات
#تست_اتومات_نرم_افزار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *